Hakkımda

Merhaba,

Ben Fahrettin Perçin.

Öğretmen, çevirmen, yazılımcı, teknoloji meraklısı.

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği‘nde okuyorum. Aynı zamanda açıktan Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümüne devam ediyorum.

C2 seviyesinde İngilizceB2 seviyesinde İspanyolca ve başlangıç seviyesinde Portekizce konuşabiliyorum.

Java ile Android uygulamaları yazıyorum. Yazdığım Android uygulamalarına ulaşmak için buraya tıklayın.

Dünya Halleri‘nde 6 ay kadar bilim, teknoloji ve girişimler üzerine çeviriler yaptım. Uzun bir süredir de, hala daha devam ediyorum, gönüllü olarak dünyaca ünlü TED videolarını Türkçe’ye kazandırıyorum.

Ankara’da boş zamanlarımda İngilizce dersleri veriyorum, Canon kameram ile fotoğraflar çekiyor (buraya tıklayarak paylaştığım fotoğraflara ulaşabilirsiniz) ve Instagram üzerinden Dil Öğretmenim ve Entelektüel Ankara sayfalarını yönetiyorum. Nisan 2019’dan itibaren de AntolojiAnkara.com’da Ankara’da geçen gerçek olaylardan esinlenilmiş hikayeler yazıyorum.

18 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen ve Olympus Mons takımı olarak katıldığımız VERTEX Vaka Analizi yarışmasında finale kalıp birinci olduk.

Herhangi bir konuda benimle iletişime geçmek isterseniz, Instagram üzerinden veya her gün kontrol ettiğim fapercin90(at)gmail.com mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.